sklep motoryzacyjny auto target

DYNAMICZNA Wymiana Oleju w Skrzyniach Automatycznych: Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Katowice

Strona główna > DYNAMICZNA Wymiana Oleju w Skrzyniach Automatycznych: Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Katowice

Serwis skrzyń automatycznych

Olej hydrauliczny zużywa się znacznie szybciej w skrzyniach automatycznych, niż jego odpowiednik, czyli olej przekładniowy w skrzyniach manualnych. W związku z tym wymiana oleju w skrzyni automatycznej staje się niezbędna. Znajdujący się olej w takich skrzyniach, pod wpływem ich pracy, a w szczególności pracy tzw. podwójnych mokrych sprzęgieł, gdzie powstają wysokie temperatury (nawet do 400oc)- ulega utlenieniu, co powoduje zmniejszenie jego zdolności smarujących i myjących. Z biegiem czasu olej ulega również zabrudzeniu co w połączeniu z jego zużyciem, może mieć katastrofalne skutki dla elementów skrzyni automatycznej, a więc:

  • podwójnego mokrego sprzęgła
  • konwertera, , czyli sprzęgła hydrokinetycznego (jego zadaniem jest przenoszenie mocy i momentu obrotowego z silnika na skrzynię biegów)
  • pompy oleju
  • układu hydraulicznego sterowania (sterownika)
  • elektrozaworów

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach automatycznych AUTOTARGET Jaworzno

Wymiana dynamiczna oleju w skrzynie automatycznej pozwala na wymianę oleju w całym układzie- nie tylko w misce olejowej, ale też w sprzęgle hydrokinetycznym, zestawie zaworów i chłodnicy. Olej w automatycznej skrzyni biegów jest przetłaczany pod ciśnieniem przez co możemy uzyskać pełną czystość skrzyni biegów i wymianę całego oleju na nowy.

Przy wymianie oleju metodą tradycyjną, czyli tzw. grawitacyjną można wymienić 40%-60% oleju. Stary olej pozostanie w sterowniku, konwerterze, pompie olejowej i kanałach olejowych, a więc tak naprawdę mieszamy olej stary z nowym co przy kosztach naprawy skrzyni automatycznej stacje się nieopłacalne.

Dlatego właśnie dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów to najskuteczniejszy sposób na profesjonalne zadbanie o własne auto i jego przekładnię :- )