sklep motoryzacyjny auto target

Regeneracja Turbosprężarek

Strona główna > Regeneracja Turbosprężarek

Turbosprężarka

Regeneracja TURBO-SPRĘŻAREK (TURBIN)

W celu zwiększenia mocy silnika bez nie potrzebnego zwiększania jego pojemności, producenci wprowadzili turbodoładowane jednostki napędowe. Ich najważniejszym elementem jest TURBOSPRĘŻARKA potocznie nazywana Turbiną lub po prostu Turbo.

Turbosprężarka to w najprostszym wytłumaczeniu połączenie Turbiny zasilanej gazami spalinowymi z układu wydechowego samochodu oraz Sprężarki, która napędzana ową turbiną, spręża powietrze dolotowe do kolektora ssącego. Sprężone i podgrzane powietrze przepływając przez Intercooler (Interkuler, czyli chłodnica powietrza doładującego) jest schładzane i następnie dostarczane do kolektora ssącego (dolotowego) w silniku.

W celu zwiększenia mocy silnika należy dostarczyć do komory spalania więcej paliwa i powietrza. Dostarczenie paliwa nie jest problemem- komputer sterujący pracą silnika po prostu zwiększa dawkowanie paliwa przez zwiększenie ciśnienia na pompie paliwowej lub pompowtryskiwaczach. Trudniej dostarczyć więcej powietrza do komory spalania silnika ponieważ sama konstrukcja kolektora ssącego i magistrala z komory filtra powietrza, nie posiada dodatkowego urządzenia, pozwalającego na duże zwiększenie masy powietrza potrzebnego do procesu spalania- tą właśnie rolę spełnia Turbosprężarka.

Regeneracja TURBO-SPRĘŻAREK (TURBIN) Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice i nie tylko w AutoTarget

W naszym serwisie samochodowym AUTOTARGET zajmujemy się regeneracją Turbospreżarek (potocznie nazywanych:Turbo, Turbiną). Usługa obejmuje montaż i demontaż turbiny, piaskowanie w.w. turbo, wymianę rdzenia bądź wyczyszczenie i ponowne ustawienie jego geometrii.

W Autotarget, w naszym auto serwisie jaki również sklepie motoryzacyjnym, w celu wydłużenia żywotności turbosprężarek, zalecamy okresowe wymiany oleju zgodnie ze specyfikacjami producentów tak, aby Nasze Turbo działało jak najdłużej.

Ważna jest również eksploatacja samochodu zgodnie z zaleceniami producenta: zbytnie „gazowanie” na zimny silniku ma katastrofalny wpływ na turbinę, poczekajmy kiedy silnik osiągnie temperaturę ponad 75oc, a przez to i lepsze smarowanie :-).

W starszych silnikach turbodoładowanych, po przejechaniu długiej trasy, bądź na wysokich obrotach- zalecamy pozostawienie auta na wolnych obrotach przez min. 30 sekund do 1 min. w zależności od rodzaju jazdy, tak aby turbina się schłodziła i zatrzymała, gdyż zgaszony silnik oznacza utratę smarowania turbiny, które jeszcze nie zdążyła się zatrzymać.

W AutoTarget najważniejsza jest dla nas jakość i zadowolenie klientów. Zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego w Jaworznie na regenerację Turbosprężarek (Turbin) samochodowych !!!